Блог

Вертикуляція, скарифікація та аерація газону

11 Березень, 17:34

Стійкий до різних впливів газон потребує свіжого повітря та поживних речовин. Забезпечивши добре вентиляцію, ви спушуєте ґрунт та сприяєте насиченню його мінералами. Також це спрощує стікання води та сприяє вегетації. Вентиляція забезпечується використанням трьох технологій: вертикуляції, скарифікації та аерації.

Вертикуляція очищує газон від бур’яну, моху та дернової повсті. При вертикуляції ви зрізаєте вертикально дерновий покрив для кращої вентиляції, забезпечуючи видалення буряну, моху та дернової повсті. Для цього ножі вертикутера проникають у ґрунту на декілька міліметрів і усувають відмерлий матеріал.

Скарифікація видаляє дернову повсть та бур’ян, не пошкоджуючи газон. При скарифікації відмерлий рослинний матеріал вичісується з дернового покрову, що сприяє зростанню трави. Для скарифікації вам будуть потрібні скарифікаційні валики з пружинними зубцями, які вичісують мох та дернову повсть з поверхні газону. Скарифікація стимулює кущення трави та сприяє утворенню нових бічних пагонів. При скарифікації ви практично не навантажуєте ґрунт. Тому найкраще виконувати цей етап роботи протяг ом всього періоду зростання, і саме тоді, коли це здається доцільним. Деякі моделей вертикутерів можуть застосовуватися і для скарифікації. Основною вимогою є наявність скарифікаційних валиків.

Аерація запобігає утворенню застоювання води та ущільнення ґрунту. Проведення аерації шляхом протикання великої кількості дірочок у ґрунті весною та ранньою осінню забезпечує повітрообмін газону та видалення з нього зайвої води. Аератори, як правило, застосовуються у професійній сфері. Для приватного використання вам знадобляться «сандалі-аератори» з шипами на підошві. Ви просто обходите ділянку г азону, спушуючи цим землю і запобігаючи утворенню моху та застоюванню води. Шипи проникають у землю на глибину до 10 см та забезпечують ефективний дренаж

Крок за кроком: провітрюємо газон правильно.
⬤ Проводьте вертикуляцію газону один–два рази на рік.
⬤ Ідеальними порами року є кінець весни та кінець літа.
⬤ До того як почати вертикуляцію у новому сезоні, кілька разів скосіть газон.
⬤ Зважайте на те, щоб погода була сухою, а температура не нижче 10° C.
⬤ Скосіть газон безпосередньо перед вертикуляцією.
⬤ Ведіть вертикутер газоном як при косінні, доріжками.
⬤ Косіть поперемінно уздовж і вшир. При першій вертикуляції встановіть невелику глибину врізання. Потроху наближайтеся до оптимальної глибини, не пошкоджуючи дерновий покрив.
⬤ Зберіть зрізану дернову повсть.
⬤ Дайте газону декілька тижнів відпочити.